logo        PRVNÍ ORIGINÁLNÍ VÝROBCE PROVAŘOVANÝCH ŘETÍZKOVÝCH LŽIC PRO MINI A MIDI BAGRY 

» PODKOPOVÉ LŽÍCE
ŘETÍZKOVÉ LŽÍCE KOPOU VŽDY NA PLNÝ OBJEM A NEMUSÍ SE RUČNĚ ČISTIT

To je hlavní myšlenka. Ve vodě, v bahně, ve slínu : žádné vyškrabávání, jen kopete.

Řetízkové lžíce FZ mají :

zadní pevný plášť nahrazen systémem pevnostních ocelových řetízků

tvary řešené s ohledem na tonáž stroje

tvary řešené s ohledem na typ stroje  a typ uchycení

speciální řešení zubů

Řetězový systém

Při kopání běžnou lžící s pevným zadním pláštěm se zemina ve lžíci upěchuje a vzniklý podtlak znesnadňuje vyklápění materiálu. Pokud je navíc zemina mokrá nebo slínovitá, po prvním nabrání se pevná lžíce zaplní, kope jen na zuby a je nutné lžíci vyškrabávat lopatou nebo krumpáčem.

Naopak řetízky se při vyklápění lopaty prověsí. Tím jednak vlastní váhou a jednak prostupem vzduchu zmenšují podtlak a veškerý materiál ze lžíce sám vypadne. S řetízky je proto možné kopat i za deštivého počasí, v blátě, ve slínu, ve vodě stále na plný objem lžíce.

Mezi bagráky, kteří řetězovku zatím nezkusili, panuje přirozená obava , že bude sypký materiál (písek, štěrk, jemná hlína) zadním pláštěm vypadávat nebo že se bude lžíce v záběru, např. při páčení, tlačení, tahání nebo nárazu na kámen či kořen, deformovat. Nebude, v praxi si to zákazníci vyzkoušeli a řetízkový systém se začal využívat i u svahových lžic. V řetízkovém systému se i sypký materiál po prvním nabrání zhutní a nepropadne, naopak lehce se vyklopí.  Lžíce je navržena tvarově a materiálem tak, že ji řetízkový zadní plášt neoslabuje a co se týče pevnosti, je použitelná stejným způsobem jako jakákoliv lžíce s pevným pláštěm.

Tvar lžíce s ohledem na tonáž

Lžíce mohou svým tvarem zeminu buď vylamovat nebo hladce vykrojit. Vylamovací lžíce,  kterými se osazují větší bagry, nejsou vhodné pro minibagry s nízkou tonáží. Stroj se v záběru nepříjemně houpe a přitahuje se, musí neustále pojíždět. Naše lžíce jsou vždy tvarem bočnic a těla lžíce řešeny tak, aby odpovídaly tonáži stroje zákazníka. Pro malé bagry navrhujeme vykrajovací lžíce.

Tvar lžíce s ohledem na typ stroje a uchycení

Každá lžíce FZ je navržena nejen podle tonáže, ale i podle typu stroje a typu horního uchycení každého zákazníka. Horní uchycení je vždy zapracováno co nejvíce do těla lžíce, aby se zkrátila vzdálenost mezi horním čepem a předním břitem a tím páka při záběru byla co nejsilnější. Lžíci vyrobíme tak, aby byla maximálně využita rypná síla Vašeho bagru.

Zuby

U našich podkopových lžic nejčastěji používáme a doporučujeme nakladačové navařovací zuby ESTI (systém adaptér - zajišťovací kolík -  korunka ). Adaptér je navařen shora v těle lžíce, nezasahuje pod lžíci, takže při kopání nedělá rýhy a výkop není třeba dočistit ručně. Opotřebovanou korunku lze jednoduše vyměnit. Při potřebě kopání na hladko (nad potrubím, nad vedením) se korunky dají okamžitě a jednoduše (přečepováním) nahradit přídavným břitem.


podkop1 podkop2 podkop3 podkop4 podkop5 podkop7 podkop8 Červenec 2011- 600mm s hydraulickým přítlačným zubem - kUBOTA 3,5t Červenec 2011 - 600mm s hydraulickým přítlačným zubem - kUBOTA 3,5t Červen 2011 - Podkop 800mm VLNITÝ BŘIT 1 Červen 2011 - Podkop 800mm VLNITÝ BŘIT 2 Červen 2011 - Podkop 800mm VLNITÝ BŘIT 3 Červen 2011 - Podkop 800mm VLNITÝ BŘIT 4 Podkop CAT 301.5 Podkop 240 mm MS01 Podkop 240 mm MS01 1

NzIwYzNj